Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Vrasja e Fildes Hafizit, dëshmon autori Fadil Kasemi: Deri para magjistraturës kishim marrëdhënie të mira, pastaj më thoshte…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është zhvilluar sot seanca e radhës për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi. Para togave të zeza ka dhënë dëshminë e tij, autori i ngjarjes Fadil Kasemi, ish bashkëshorti i viktimës.

Mësohet se Kasemi ka thënë që e ka ndihmur Fildesin për të vazhduar juridikun dhe para magjistraturës kishte marrëdhënie të mira me të.

“E kam mdihmuar të punësohet edukatore pastaj drejtoreshë. Pastaj më kërkoi të vazhdonte juridikun dhe më pas më kërkoi ta fitonte juridikun në mënyrë të papërshtatshme. Deri para magjistraturës me Fildesin kishim marrëdhënie shumë të mira. Më pas më thoshte gjëra që nuk i kuptoja, më mbyllte telefonin, më thoshte nuk i dua fëmijët”, ka thënë ai.

Fildes Hafizi u qëllua për vdekje në automjetin e saj me dy plumba nga ish bashkëshorti  Fadil Kasemi me të cilin kishte më shumë se dy vjet që ishte divorcuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img