Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Vrasja e Eglantina Bucit nga vëllai me urdhër të babait, njerka u del në mbrojtje: Djali dhe burri janë të pastër, jam me depresion

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

741488cf02f432f57d5a05ccae32f4ca

Gruaja e Faik Bucit, babit që urdhëroi djalin e tij, Shkëlzen Bucin, që të vrasë të motrën Eglantinën, për çështje nderi, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka tronditur opinionin publik.

Ajo ka thënë se ngjarja është e rëndë por ndërkaq i ka dalë në mbrojtje burrit dhe djalit duke thënë se ata janë të pastër.

“Nuk kam asgjë për të thënë momentalisht, jam e sëmurë me depresion, po të duash të jap kartelën. Me lini të qetë unë do shkoj te jetoj tek vëllezërit e mi s’keni pune në shtëpinë time. Ngjarja është e rëndë, djalin dhe burrin i kam të pastër”, tha njerka e viktimës për Report Tv.

Pas disa tentativave të dështuara për ta vrarë, Faik Buci kishte planifikuar kurthin duke paguar një djalë që të joshë Eglantinën, për ta çuar atë më pas në Malin me Gropa, aty ku dhe është ekzekutuar me një plumb në ballë nga vëllai e më pas është groposur.

Në dëshminë e tij në polici Faiku ka thënë se s’ka lidhje me vrasjen e vajzës dhe se sipas tij ajo është gjallë dhe bën prostitutën.

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/vrasja-e-eglantines-nga-vellai-me-urdher-te-babait-flet-e-motra-prej-15-vitesh-nuk-flisja-me-to-babai-s-ishte-dakord-as-per-lidhjen-time-me-burrin-219533

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/detaje-shokuese-faik-buci-tentoi-ta-vrase-te-bijen-1-jave-para-kurthit-ne-malin-me-gropa-si-i-shpetoi-23-vjecarja-heren-e-pare-pas-ekzekutimit-shkoi-t-i-levize-eshtrat-qe-u-zbuluan-nga-gjahtari-219419

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img