Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Vrasja e dyfishtë në Laç, njëri nga viktimat ISH-FUTBOLLIST i Superiores

spot_img

Lajme të ngjashëm

Njëri nga dy kushërinjtë e vrarë mbrëmë në Laç është ish-futbollist i Kategorisë Superiore. Bëhet fjalë për Kelvin Jushi, i cili vitete e fundit mbante identitetin Jani Jushi.

albsig

Në faqen zyrtare të Federatës Shqiptare të Futbollit shihet se gjatë karrierës së tij, Jushi është aktivizuar me skuadrat e Laçit, Kastriotit dhe Mamurrasit gjatë periudhës 2009-2014. Më pas ai është shkëputur nga futbolli.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmë në një lokal në qendër të Laçit, i cili thuhet se ishte në pronësi të kushërinjve. Viktima mbetën Jani (Kelvin) Jushi, 30 vjeç dhe Mikel Jushi 35 vjeç. Ndërkaq, policia ka identifikuar dy autorët e dyshuar, Markel Gjonbushi, 25 vjeç dhe Vinçens Pali (Bushi) si dhe i ka shpallur ata në kërkim.

Ngjarja ndodhi në lagjen nr.1 të qytetit të Laçit. Dy të rinjtë fillimisht mbetën të plagosur rëndë, ndërsa humbën jetën në spital pasi nuk arritën tu shpëtonin plagëve të marra.

Ende nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje, por paraprakisht dyshohen sherre të vjetra ose prishja e pazarit të drogës.

kelcc.jpg

 

kelvin-jushi-3145e5a773e832f88ffc935946ab06a380f978.jpg

 

 

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img