Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Vrasja e dy kushërinjve Agron e Alban Lleshaj, arrestohen 5 shqiptarë në Milano

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pesë shqiptarë janë arrestuar nga karabinierët e Milanos me akuzën vrasjes së dy kushërinjve Agron e Alban Lleshaj, ngjarje e ndodhur më 10 nëntor 2016 në komunën italiane Canegrate, pjesë e provincës së Milanos.

Mediat ilaliane raportojnë se ndaj të arrestuarve, mes 25 dhe 39 vjeç (identiteti i të cilëve nuk bëhet ende i ditur) është vendosur nga gjykata e Busto Arsizio (Varese) masa e arrestit me burg. Tre nga personat e vënë në pranga janë vëllezër.

Trupat e pajetë të kushërinjve Lleshaj u gjetën brenda një makine të kthyer përmbys dhe të mbushur me plumba.

Më shumë

spot_img