Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Vrasja e Çelajt, prokuroria kërkon arrest me burg për katër të arrestuarit

spot_img

Lajme të ngjashëm

c2ad2e9c9d9e9d3ef4f272d8cf7c3fde

Prokuroria e Tiranës ka dorëzuar në Gjykatën Penale të Tiranës kërkesën për caktimin e masës e sigurisë të katër të arrestuarve në lidhje me vrasjen e 26 vjeçarit Indrit Çelaj në Tiranë.

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për katër të arrestuarit, ku përfshihej pronari i vilës që po rikonstruktohej, Bujar Kusi, Edmond Sula, Ferdinand Bakalli dhe Luan Çaka.

Të tre të arrestuarit e tjerë dyshohet se kanë qenë dëshmitarë okularë në vendngjarje në momentin kur është qëlluar 26 vjeçari dhe nuk kanë lajmëruar policinë.

Sipas prokurorisë masa e sigurisë për katër të arrestuarit do të caktohet ditën e nesërme.

Më shumë

spot_img