Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Vrasja e biznesmenit Hoxha, vëllezërit Rrushi kërkojnë lirinë: Nuk kemi lidhje me ngjarjen

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy vëllezërit Fredi dhe Pajtim Rrushi kanë kërkur në Gjykatën e Apelit lirinë e tyre.

Njëri prej vëllezërve, Fredi Rrushi akuzohet për vrasjen e biznesmenit Rruzhdi Hoxha.

Gjatë dëshmisë së tij Rrushi ka thënë se nuk ka lidhje me ngjarjen dhe për këtë arsye kërkon që të lërë qelinë.

Ai thekson se se me 43-vjeçarin kanë qenë shok dhe ska pasur asnjë arsye për të kryer krimin.

Lirim në Apel ka kërkuar edhe vëllai i tij Pajtim Rrushi duke mohuar që të ketë lidhje me këtë ngjarje. Gjykata e Apelit ende nuk ka caktuar datë se kur do të mbahet seanca.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img