Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Vrasja e Aleksandër Sadikaj, gazetarja: U përdor gjysmë kg tritol, mesazh i krimit për njerëzit! Ja cilat janë qytetet problematike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala, është shprehur se hedhja në erë e Aleksandër Sadikaj pak ditë më parë me tritol, në afërsi të rrethrrotullimit të TEG-ut, ka qenë një mesazh i botës së krimit, për të treguar brutalitetin e tyre.

Sipas saj, në atë vrasje u përdor gjysmë kg tritol, një sasi e pandodhur më parë. Lala ka treguar në emisionin “Të Paekspozuarit” edhe për qytetet më problematike të vendit, për shkak të ngjarjeve kriminale.

“Ngjarja e fundit e atentatit ndaj Aleksandër Sadikaj, në afërsi të TEG-ut ndaj të cilit u përdorën sasi rreth gjysmë kg tritol, e pandodhur qëkur, ndodhi se aty ka qarkullim dhe ngjarja ka krijuar pasiguri te qytetarët. Këto ngjarje tregojnë se krimi është bërë shumë radikal, në këtë mënyrë ata duan të përçojnë mesazhe te njerëzit.

Rastet e fundit kanë krijuar një klimë terrori te qytetarët. Kemi disa qytete problematike, prijnë Tiranë, Elbasani, që kohëve të fundit ka pasur një seri ngjarjesh dhe më pas atentatet kanë kaluar në seri, më pas kemi Durrësin që ka kriminalitet të shtuar, Shkodra po ashtu”, u shpreh gazetarja Klodiana Lala në emisionin “Të Paekspozuarit”.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img