Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Vrasja e Aleks Nikës pa autor, mbërrin në Itali plumbi që i mori jetën protestuesit të 21 Janarit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë kaluar më shumë se 11 vite nga ngjarja e 21 Janarit 2011, ku mbetet të vrarë në Bulevard 4 qytetarë, vrasja e njërit prej tyre, Aleks Nikës ka mbetur pa autor.

Bëhet me dije se Prokuroria e Tiranës pas letër-porosive me homologët britanik e italian, ka zgjedhur që të dërgojë në në Laboratorin e Policisë së Romës plumbin që vrau Aleks Nikën.

albsig

spring

“Report Tv” shkruan se ky laborator është shtetëror dhe do te ekzaminojë predhën për të identifikuar armën që e ka qëlluar.

Hetimet po ndiqen nga prokurore Marjeta Zaimi. Vrasja e Nikës është ende duke u hetuar, pasi policia dhe prokuroria nuk kanë mundur të përcaktojnë se cila nga armët e Gardës që ka qëlluar në 21 janar I ka shkaktuar vdekjen protestuesit Aleks Nika.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img