Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Vrasja e 40 vjeçares në Vaun e Dejës, reagon Policia: E vrau ish-bashkëjetuesi, më pas ai tentoi të vrasë edhe veten

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka dhënë njoftimin zyrtar për ngjarjen e rëndë që ndodhi pasditen e sotme në fashatin Nenshat të Vaut të Dejës, ku u vra me klallashnikov 40 vjeçarja Gjyle Topalli.

Sipas policisë, Topalli u vra nga ish-bahskëjetuesi i saj, Niko Hila, i cili më pas tentoi të vrasë ehde veten, por nuk ia arriti. Ai ndodhet i plagosur në spital nën kujdesin e mjekëve.

“Më datë 09.01.2022, rreth orës 16:44, në fshatin Nenshat, Bashkia Vau i Dejës, në rrethana ende të paqarta shtetasi N. H., rreth 50 vjeç, dyshohet se ka vrarë me armë zjarri ish bashkëjetuesen e tij, shtetasen Gj. T., 40 vjeçe.

Shtetasi N.H pas krimit dyshohet se ka tentuar të vrasë veten dhe për pasojë ka mbetur i plagosur dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal Shkodër.

Grupi hetimor po  vijon punën për  sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes”, njofton policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img