Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Vrasja e 39-vjeçarit shqiptar, reagon zyrtarisht policia greke: Si ndodhi ngjarja (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia greke reagon zyrtarisht për vrasjen e shqiptarit në Janinë. Policia bën me dije se 39-vjeçari shqiptar u vra gjatë shkëmbimit të zjarrit me efektivët, ndërsa në vendin e ngjarjes u sekuestruan sasi të konsiderueshme lënde narkotike.

“Dje pasdite, pas një informacioni në rrugë operative për trafik të lëndeve narkotike përmes kufirit greko-shqiptar në zonën e Pogonit, Janinë, efektivë të seksionit të luftës kundër drogës të Janinës, dukë lëvizur me këmbë në zonën e Visani, Pogon, u qëlluan me armë zjarri Kallashnikov.

Efektivet iu përgjigjën zjarrit dhe si pasojë e shkëmbimit të zjarrit, mbeti i vdekur një shtetas shqiptar 39-vjeç dhe u plagos një efektiv policie. Në vendin e ngjarjes u gjetën dhe sekuestruan 6 çanta me 13 pako që permbanin 166 kg 200 gram marijuanë dhe 2 arme zjarri Kallashnikov. Efektivi i plagosur ndodhet në spitalin “Haxhikosta” në Janinë. Në vendin e ngjarjes vijon operacioni për kapjen e trafikantëve të tjerë dhe mbledhjen e materialit hetimor.”- thuihet në njoftimin zyrtar të policisë greke.

Më shumë
spot_img
spot_img