Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Vrasja e 35-vjeçarit, zëdhënësi i qeverisë greke: Shqipëria të ulë tonet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i shtetit dhe zëdhënës i qeverisë, Dhimitris Xhanakopulos ka folur për vrasjen e minoritarit grek Kostandin Kaçifa.

Ai tha se autoritetet greke janë në komunikim te vazhdueshëm me autoritetet shqiptare për sqarimin e rrethanave te ngjarjes.

Ai tha se nuk duhet të nxitojjnë për të nxjerrë rezultate. Në të njëjtën kohë, ai ka theksuar se qeveria shqiptare duhet te ulë tonet, të mos e trajtojë çështjen me agresivitet, për të mos ushqyer reflekset sociale.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img