Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Vrasja e 23-vjeçares nga ish-bashkëshorti, paralajmërohen protesta në Fier: Drejtësi për Sabinën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vrasja e Sabrina Bengajt disa ditë më parë nga bashkëshorti i saj, ka shkaktuar revoltë te qytetarët.

“Platforma Kombëtare për Gratë” kërkon drejtësi për 23 vjeçaren dhe kanë bërë thirrje që sot të mblidhen për protestë në orën 18:00 në qendër të Fierit.

“Drejtësi për Sabrinën dhe dhjetëra viktima. Drejtësi për familjet dhe familjarët e tyre, drejtësi në dritë dhe sot protestojmë në qendër të Fierit ora 18:00”, thuhet në njoftimin Platforma Kombëtare për Gratë.

Kujtojmë që pak ditë më parë Elton Metaj shkoi në shtëpinë e ish bashkëshortes, Sabrinës ku e vrau me bukë në gojë teksa ishte duke ngrën drektën, duke lënë kështu jetime vajzën e tyre tre vjeçare.

Screenshot 3 17
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img