Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Vrasja dhe plagosja e katërfishtë në Elbasan, reagon ambasada e BE: Akti i dhunshëm duhet të hetohet urgjentisht! Shmangni gjuhën e urjetjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas SHBA-së, lidhur me ngjarjen e Elbasanit ka reaguar edhe ambasada e BE në Shqipëri, reagim i shpërndarë edhe nga diplomati Luigi Soreca.

Ambsada bën thirrje për zbardhje të menjëhershme të ngjarjes dhe qetësi mes palëve politike. E rëndësishme sipas tyre është edhe shmangia e gjuhës së urrejtjes.

Reagimi i plotë

Akti i dhunshëm që ndodhi sot në Elbasan duhet të hetohet me shpejtësi nga autoritetet kompetente, dhe qartësia në lidhje me përgjegjësitë duhet të bëhet dhe të ndiqet në tërësi.Ne bëjmë thirrje për përmbajtje dhe shmangie të dhunës, retorikës inflamatore dhe gjuhës së urrejtjes në këtë moment vendimtar të fushatës elektorale.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img