Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Vranësira, reshje shiu dhe dëbore, mësoni parashikimin e motit për sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bea96f3445d5f4f9b4dce5935615bf9d

Ditën e Mërkurë (sot) moti për vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura, por nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve të cilat do të jenë kryesisht në pjesën perëndimore të vendit dhe përgjatë orëve të mesditës.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht dhe në kohë afatshkurtër deri mesatar në formën e shtrëngatave.

Duke nisur nga orët e pasdites në relievet malore në lindje të territorit reshje të dendura dëbore. Gjatë orëve të mbrëmjes reshjet e dëborës prekin edhe lartësitë kodrinore të vendit deri në lartësitë 500-600metër.

Mjegull e dendur gati gjatë gjithë ditës në lugina. Ngrica në pjesën veriore dhe verilinore të vendit që prej orëve të mëngjest e gradualisht ngricat deri në mbrëmje do të përfshijnë të gjithë zonat malore.

Era me drejtim veriperëndim – verilindje mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet, duke u shoqëruar më valëzim të forcës 2 dhe 4.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -2°C deri në 7°C

zonat e ulëta 4°C deri në 13°C

zonat bregdetare 5°C deri në 13°C.

Më shumë

spot_img
spot_img