Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vranësira dhe reshje të pakta shiu, parashikimi i motit për sot

Shkruar nga Newsbomb

Dita e martë do të jetë nën mbizotërimin e vranësirave të cilat gjatë orëve të mesditës do të gjenerojnë reshje shiu në të gjithë vendin, por në sasi të pakta.

Parashikohet që gjatë ditës reshje shiu më të dendura do të ketë kryesisht në onat malore.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë në vendet e ulëta deri në 13 °C, ndersa minimalja në vendet malorë deri në 1°C.

Temperaturat e sjrit pritet të jenë më të larta në bregdet nga 9  deri në 14 °C.

Era do fryjë e lehtë deri në mesatare në zonat malore dhe në bregdet.

Tabela e parashikimit te motit 05 Dhjetor @Credits: Instituti i Gjeoshkencave Tabela e parashikimit te motit 05 Dhjetor @Credits: Instituti i Gjeoshkencave

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese