Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vranësira dhe reshje, parashikimi i motit për ditën e sotme

Shkruar nga Newsbomb
Vranësira dhe reshje, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike me mot me diell edhe pse nuk do të mungojnë ditët me shi.

Në këtë mënyrë nga dita e Hënë moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash të cilat hera-herës do të jenë deri të dendura por kalimtare.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të dobta në relievet malore.

Vlen për tu theksuar se për shkak të erës me drejtim nga kuadrati i jugut si dhe masave ajrore të ngrohta pritet që temperaturat të kapin vlera deri në 24-25 grad celcius, temperature këto disa gradë më të larta se sa mesatarja mujore klimatike për muajin që ndodhemi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese