Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Vranësira dhe kthjellime, mësoni si do të jetë moti për ditën e sotme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Per ditën e nesërme vendi ynë do të jete nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqendrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës. Përgjatë relieveve malore vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët, ndërsa në Alpe reshjet do të fitojnë intensitet deri mesatar, hera-herës në formën e shtrëngatave dhe rrebesheve afatshkurtëra.

Era me drejtim veriperendim me shpejtësi 1-8m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregdetare kryesisht në mesditë fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Temperaturat parashikohen pa ndryshime në vlerat minimale dhe rënie në vlerat maksimale. Më konkretisht:

vendet malore 17°C deri në 32°C

vendet e ulëta 21°C deri në 36°C

vendet bregdetare 19°C deri në 34°C

Ju urojmë një pasdite të bukur!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img