Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Vranë shqiptarin për “prishje pazaresh”, dënohen me 20 vite burg 4 autorët (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gjykatë në Australi ka dënuar me 20 vite burg në total 4 persona, të cilët akuzohen për vrasjen e shqiptarit Urim Gjabri në tetor 2018.

Mediet e huaja raportojnë se Benjamin John Mitchell, Alfred Claude Rigney, Matt Bernard Tenhoopen dhe Aaron Donald Carver vranë Urim Gjabrin në shtëpinë e tij në Para Vista në tetor të vitit 2018.

Sipas gjykatësit të çështjes, vrasja e shqiptarit ka ndodhur për prishje të pazareve të drogës.

Sipas provave mjeko-ligjore shqiptari u godit në kokë 1 ose dy herë, ç’ka i shkaktoi edhe vdekjen. Trupi i pajetë i 46 vjeçarit u gjet nga një mik i tiji, i cili lajmëroi menjëhere policinë.

4 të arrestuarit u shpallën të gjithë fajtorë pasi akuzohen se kanë hyrë në banesën e shqiptarit për të vjedhur një sasi të madhe kanabisi.

Më shumë

spot_img
spot_img