Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
20 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Vranë dy protestues, Facebook i mbyll faqen ushtrisë së Mianmarit

spot_img

Lajme të ngjashëm

6e27320c2f61b0e692e3a5ca86123582

Facebook thotë se i ka mbyllur faqen zyrtare Ushtrisë së Mianmarit, për nxitje të dhunës dhe urrejtjes.

Vendimi i rrjetit social vjen pas vrasjes së dy personave që protestonin kundër grushtit të shtetit në 1 shkurt.

Dy protestues u vranë të shtunën pasi policia dhe ushtria hapën zjarr ndaj qytetarëve që demonstronin kundër përmbysjes së qeverisë se Aung San Suu Kyim.

Facebook në vitet e fundit është angazhuar me aktivistë të të drejtave civile dhe parti politike demokratike në Mianmar.

Më shumë

spot_img