Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Vranë 25-vjeçarin dhe e hodhën trupin në rezervuar, gjykata e Korçës lë në burg njërin nga autorët (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Korçës ka  vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Kristi Bixheku, i dyshuar për vrasje të kryer në bashkëpunim, ndaj 25 -vjeçarit Fridman Xhaferraj.

Prokurria kërkoi gjykatës që autori Bixheku të vazhdojë të qëndrojë i izoluar deri në përfundim të hetimeve, ndërsa gjykata ka pranuar kërkesën e prokurorisë duke lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg”.

Ngjarja e rëndë ndodhi në muajin Qershor të këtij viti . 25-vjeçari Fridman Xhaferi  u gjet i pajetë në rezervuarin e Gjançit me plagë të mëdha në kokë nga autori i dyshuar Kristi Bixheku, kryer në bashkëpunim me shtetasin tjetër Lulëzim Spahija i shpallur në kërkim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img