Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Votues që nga koha e Fan Nolit, 106-vjeçari është votuesi më i vjetër në zgjedhjet parlamentare 2021

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në orën 07:00 të mëngjesit të kësaj të diele shqiptarët iu drejtuan kutive të votimit, duke votuar për partinë dhe kandidatin e tyre të preferuar.

Në këto zgjedhje ajo që vërehet është pjesëmarrja relativisht e lartë krahasuar me vitin 2017 në orare të njejta.

Zyber Carja është votuesi më i vjetër në Republikën e Shqipërisë, i cili ka marrë pjesë në zgjedhjet në qytetin e Librazhdit. 106-vjeçari është votues që nga koha e Fan Nolit, më pas e mbretit Zog, në periudhën e regjimit komunist dhe tani në demokraci.

Në të 12 qarqet e vendit po mbahen sot zgjedhjet parlamentare 2021. Pjesëmarrja më e lartë  në zgjedhje u vu re në Dibër, ndërsa pjesëmarrja më e ulët deri më tani vihet re në Vlorë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img