Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

“VOTONI NUMRIN…”, KQZ hedh shortin: Ja si do RENDITEN partitë në fletën e votimit, nga PS te PD e LSI! NJËSHI i bie Tom DOSHIT

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2ef27d0e98bfd061eaa772c97245c197

KQZ zhvilloi sot shortin e përzgjedhjes dhe renditjes së partive politike në fletën e votimit.

Pasi u përzgjodhën nga 1-12 përfaqësuesit e partive politike, ata zgjodhën goglën e tyre “të fatit” dhe në bazë të përzgjedhjes individuale është dhe renditja e tyre në fletën e votimit, si më poshtë, nga 1-12.

1 – Partia Social Demokrate

2 – Balli Kombëtar

3 – Lëvizja Demokratike Shqiptare

4 – Bindja Demokratike

5 – Aleanca Ora Kombëtare – Emigracioni – Bashkimi Popullor dhe Konservatorët, ose shkurt AOKBEPEK.

6 – Lëvizja Socialiste për Integrim

7 – Nisma Thurje

8 – Lëvizja e Re

9 – Partia Demokratike dhe Aleatët

10 – Aleanca Demokracia e Re

11 – Lëvizja për Ndryshim

12 – Partia Socialiste

161964091_217511620061555_5194981828556192037_n.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img