Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Votojnë krerët e politikës në Kosovë, Kurti: Sot ditë e bardhë, si e ardhmja e vendit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0142ca33147928811bb80e2db0742bf4

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, kandidati për president Ramush Haradinaj dhe kreu i VV Albin Kurti kanë hedhur votën e tyre mëngjesin e sotëm në Kosovë.

Procesi i votimit ka nisur pa shqetësime këtë të dielë, ndërsa më herët votoi kryetarja e KQZ-së, dhe kryeparlamentarja Vjosa Osmani.

“Sot është një ditë e bardhë, ashtu siç do të jetë edhe e ardhmja e vendit”, tha Kurti.

Më shumë

spot_img
spot_img