Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Votoi për herë të parë si shtetas shqiptar, ish-ministri kritika Kurtit: Kokën si struci në Kosovë, e bishtin lart në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka kritikuar kryeministrin, Albin Kurti pasi ka marrë pjesë në votimet në Shqipëri.

Zemaj ka përmendur vdekjet e shkaktuara nga Covid në vend dhe mungesën e vaksinave teksa shton se Kurti nuk ka bërë asnjë reagim në lidhje mbi këtë çështje.

“Kokën si struci në Kosovë, e bishtin e mban lartë në Shqipëri. 4 vdekje sot nga Covid 19, e sot asnjë vaksinë për të shpëtuar jetë, por edhe asnjë fjalë, veprim apo ndjenjë e Kryeministrit të Kosovës për qytetarët e vetë.”, thotë ai.

Kujtojmë se kryeministri Albin Kurti mëngjesin e kësaj së diele votoi në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri pranë njësisë numër 5 në Tiranë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img