Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Votoi fillimisht PD, filmoi votën e prishi fletën, pastaj votoi LSI e fotografoi votën…30 vjecari arrestohet në flagrancë (HISTORIA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

E ka menduar si një shaka, por tashmë Granit Sulku do të kalojë disa kohë brenda komisariateve të policies, raporton newsbomb.al.

Sulku, pasi ka marrë fletën e votimit, ka votuar subjektin politik PD dhe ka filmuar votën e tij. Por menjëherë, sipas dëshmive të komisionerëve, ka pretenduar se iu prish fleta e votimit.

Komisioni ka vendosur ti japë një fletë tjetër votimi. Sulku këtë radhë ka ndryshuar mendjen dhe ka votuar për LSI, por pas kësaj, e ka filmuar përsëri votën.

Vëzhguesi e ka parë gjithë këtë veprim, kryer për së dyti, e ka bllokuar, dhe ka njoftuar menjëherë policinë.

Tashmë Granit Sulku është arrestuar. Në përfundim te veprimeve nga specialistët për hetimin e krimit në komisariatin e policisë 4, u bë arrestimi në flagrancë I 30 vjecarit për veprën penale të “Shkeljes së fshehtësisë së votës”.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img