Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Votohet për herë të parë me elektronikë në Shqipëri, ja pas sa orësh do të dalë rezultati

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve , Ilirjan Celibashi përmes një postimi ka bërë të ditur se rezultatet e zgjedhjeve për ZAZ 40 në Tiranë do të shpallen 13 orëve pas përfundimit të votimit.

Ai shton se do të zbatohet dhe projekti pilot i votimit dhe numërimit elektronik.

Postimi i plotë:

𝐕𝐄̈𝐌𝐄𝐍𝐃𝐉𝐄!

Shpallja e rezultatit në orën 8:00, të ditës së nesërme të ditës së votimit, 𝐝𝐨 𝐭𝐞̈ 𝐣𝐞𝐭𝐞̈ 𝐯𝐞𝐭𝐞̈𝐦 𝐩𝐞̈𝐫 𝐙𝐀𝐙 𝟒𝟎 (TR).

Në këtë ZAZ do të zbatohet projekti pilot i Votimit dhe Numërimit Elektronik.

Më shumë
spot_img
spot_img