Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Votim familjar në Vaun e Dejës, komisionerët nxjerrin jashtë gazetarët: Po një familje janë ata!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisionerët në një qendër votimi në Vaun e Dejës janë përplasur me një grup gazetarësh të Ora Neës.

Grupi i xhirimit ka hyrë brenda kësaj QV-je, ndërsa gazetarja ka vënë re se po votohej familjarisht.

Ajo i është drejtuar komisionerëve duke i pyetur: “A është e paligjshme ajo? A nuk është votim familjar?”. Por një prej komisionerëve i është kthyer duke iu përgjigjur se “normal, ata një familje janë”.

Situata më pas ka eskaluar, teksa disa persona që ndodheshin brenda kësaj QV-je kanë nxjerrë jashtë grupin e xhirimit dhe kanë mbyllur derën.

Më shumë
spot_img
spot_img