Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“Votat nuk i blen PS dhe PD”, Spiropali: Kampioni që blen votat është LSI, më 25 prill s’do guxojnë dot, se…(E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali në një intervistë ka folur për zgjedhjet e 25 prillit.

Ajo është pyetur nga gazetarja sesi do ta mbrojë votën e shqiptarëve. Spiropali tha se Partia Sociliste nuk ka blerë vota, madje ajo përmendi se as PD nuk shquhet për vjedhje të votave, teksa ka quajtur kampione për blerje LSI.

Ndër të tjera ajo tha se askush nuk do të guxojë të blej votën me 25 prill se i pret burgu.

“Ka forca politike që shkojnë të blejnë votën, dihet kush janë. PS nuk ka blerë ndonjëherë votën e  qytetarëve. Ne e bazojnë fushatën elektorale tek idetë tonë, puna etj. Nuk e bazojmë tek blerja e votave, edhe PD nuk është shquar ndonjëherë, por ka të tjerë. LSI është kampionja të gjithë e ka bazuar tek blerja e varfërisë, tek eksponentët që mund t’i afrohen me rryshfetet,” tha Spiropali ndër të tjera. Ne do ta mbrojmë votën përmes ligjeve të forta. Nuk besoj se ka njeri aq të marrë, që të shkojë në burg. Nuk guxon njeri, kur nuk e mbron askush, të shkojë në burg”, tha Spiropali, për “news24”.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img