Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Vota në OKB, Patozi: E kam të vështirë të pranoj logjikën e Ditmir Bushatit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Për votën e Shqipërisë në OKB ka reaguar edhe ish-nënkryetari i Partisë Demokartike, Astrit Patozi. Në një postim në rrjetet sociale, Patozi shkruan se nëse ai do të kishte pasur në dorë votimin, pas asnjë hezitim që do të votonte në favor të SHBA-ve.

Më tej Astrit Patozi shton se e ka të vështirë që të pranojë logjikën e ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati në këtë vendim.

“Do të kishte qenë më e ndershme, që të thuhej se në një debat mes Amerikës dhe Europës, në zgjodhëm të dytën, pa qenë nevoja të jepeshin shpjegime të mëtejshme”,- shkruan Patozi ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë: 

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img