Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
30 °
Die
28 °
Hën
30 °
Mar
32 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

“Vota e çuar te Monika është t’u biesh këmbëve”, Rama: Ata që votojnë PD e LSI janë pa karakter

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me fushatën elektorale në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, ai u ka bërë thirrje qytetarëve që të votojnë Partinë Socialiste tek numri 12.

Sipas tij, ata që votojnë për PD-në dhe LSI-në tregojnë se janë pa karakter dhe po votojnë për pakënaqësinë.

albsig

“Vota e çuar tek Ilir Meta është të biesh me armë në ajër. Vota e çuar te Monika është t’u biesh këmbëve.

Vota e çuar te numri 12 është vota e çuar për të ardhmen. Për të votuar 12 duhet karakter. Kush gjuan tek 6 e të nënta tregon karakter të dobët, ka pranuar pakënaqësinë.

Të gjuash me armën e 25 prillit te 12 është të japësh një mesazh shumë të qartë për mua, për Pandin, për Lalin, për të gjithë ne që vraponi më shpejt, ecni edhe kur ndjeheni se po lodheni dhe mbi të gjitha mos guxoni të kënaqeni.

Të gjuash te 9 është hall i madh shumë. Është shumë hall i madh. Është trë gjuash në ajër dhe nuk është e thënë që plumbi të iki, por që mund të kthehet dhe të bjerë në qafë dhe të të ulë kokën.

Lek u madh ka dalë na qarkullim, por leku do shkojë brenda atyre makinave të karvanit, sepse ato makina patronazhistët i ndjekin. Këtu Iliri ka të drejtë, patronazhistët e dinë se kush është autokolona e Lulit me xhama të zinj. Patronazhistët e dinë se kujt janë ato makina të shtrenjta”,- tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img