Von der Leyen telefonon Ramën: BE do të organizojë konferencë donatorësh për rindërtimin e Shqipërisë

Publikuar tek: bota, më 18:37 04-12-2019 Von der Leyen telefonon Ramën: BE do të organizojë konferencë donatorësh për rindërtimin e Shqipërisë Presidentja e KE, Ursula Von der Leyen

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama të cilin e ka njoftuar për donacionin prej 15 milion eurosh që KE do të japër për Shqipërinë.

Von der Leyen thotë se Bashkimi Europian nuk do të mjaftohet me kaq por do të organizojë edhe një konferencë donatorësh për të ndihmuar në rindërtimin e Shqipërisë.

“Sapo fola me kryeministrin Edi Rama dhe e njoftova atë se Komisioni Europian premton 15 milion euro për mbështetje të menjëhershme për popullin shqiptar. Për më tepër, BE do të organizojë një konferencë të donatorëve për të ndihmuar #Shqipërinë në rindërtim”, shkruan presidentja e KE, Von der Leyen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E talli pas krahëve, Trump për kryeministrin kanadez: Është njeri me dy fytyra
Macron: Franca e gatshme të organizojë konferencë donatorësh për Shqipërinë »
Article Logic
Execution time: 0.010783910751343
array(1) { ["section"]=> string(107) "von-der-leyen-telefonon-ramen-be-do-te-organizoje-konference-donatoresh-per-rindertimin-e-shqiperise-188414" }