Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
16 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Von der Leyen: Shqipëria të jetë pjesë e konferencës për të ardhmen e Europës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen u shpreh qartë gjatë vizitës së sotme në Tiranë se dëshiron që Shqipëria të jetë pjesë e Bashkimit Europian, pasi e ardhmja e vendit tonë është pikërisht në BE.

Von der Leyen thotë se pret me padurim Samitin BE-Ballkan Perëndimor, i cili do të mbahet javën e ardhshme, ku do të përcaktohet rrufa drejt së ardhmes.

Presidentja e KE shkruan se dëshiron që Shqipëria të marrë pjesë plotësisht në Konferencën për të ardhmen e Evropës.

Pres me padurim Samitin BE-Ballkan Perëndimor javën e ardhshme. Atje, së bashku, ne do të përcaktojmë rrugën drejt së ardhmes. Dhe si anëtare e ardhshme e BE -së, unë gjithashtu dua që Shqipëria të marrë pjesë plotësisht në Konferencën për të ardhmen e Evropës. Duhet të dëgjojmë nga populli shqiptar”, shkruan Von Der Leyen në Twitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img