Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

‘Volvo 4’/ Të arrestuarit kërkojnë lirinë, Gjykata shtyn vendimin  

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit ka shtyrë vendimin për grupin “Volvo 4”, të cilët dolën sot para Gjykatës.

Mësohet se seanca e rradhës do të mbahet në datën 15 Nëntor në orën 16:00,.

Sot 24 anëtarët e grupit të Shijakut dhe të Lezhës, duke përfshirë edhe dy ish deputetët socialistë Arben Ndoka dhe Arben Çuko kërkuan lirinë në Gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda.

Në Apel sot ishin të pranishëm vetëm 16 anëtarë te grupit ndërsa 8 prej tyre mungojnin mes tyre edhe 2 ish-deputetët e PS, Ndoka dhe Çuko, ndërsa përfaqësohen nga avokatët. Mes të pranishme në seancën e sotme është edhe koka e grupit të Shijakut, Astrit Avdyli, i cili ka thirrur “Rroftë Vangjush Dako, rroftë Partia Socialiste, i kam miq, aty qaj hallet’.

 

Më shumë

spot_img