Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Voltana Ademi nuk humb kohë, dërgon në ‘Kushtetuese’ zgjedhjet e 30 qershorit: Gati për ballafaqim

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, menjëherë pas bërjes funksionale të Gjykatës Kushtetuese, e cila aktualisht ka 7 nga 9 anëtarë, ka dërguar për padi zgjedhjet e 30 qershorit.

“Shpresoj që ky të jetë një vendim sa më i shpejtë. Është sfida ime më e madhe. Pres një vendim të drejtë në të mirë të njerëzve dhe demokracisë”, tha Ademi.

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi, në cilësinë e paditëses  do të argumentojë para trupës së gjyqtarëve pse procesi ishte ilegjitim.

Në një intervistë për Ora Neës Voltana Ademi vuri në dukje se mori edhe votat e socialistëve për ta drejtuar qytetin me planin e buxhetit për vitin 2021.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img