Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

“Volkswagen” përplas 18 vjeçarin me motor në Kukës, niset me urgjencë në spital

Lajme të ngjashëm

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Bicaj-Kukës, në vendin e quajtur “Mbikalimi i Gostilit”.

Bëhet me dije se një mjet tip “Volkswagen” është përplasur me një motor. Si pasojë  ka mbetur i plagosur drejtuesi i motorit, shtetasi B. P., 18 vjeç.

I riu është dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore, ndërsa në vendngjarj ka mbërritur grupi hetimor i cili po punon për zbardhjen e shkaqve të aksidentit.

Informacion paraprak:

Kukës/ Më datë 16.09.2022, rreth orës 17:30, në aksin rrugor Bicaj-Kukës, në vendin e quajtur “Mbikalimi i Gostilit”, janë përfshirë në një aksident rrugor mjeti tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin L. D., me motomjetin me drejtues shtetasin B. P., 18 vjeç.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i motomjetit, shtetasi B. P., i cili është transportuar në spital për ndihmë mjekësore. Grupi hetimor po kryhen veprimet procedurale dhe po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Më shumë