Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Vokshi, Harxhi e Kokalari mbërrijnë në selinë blu: Lulzim Basha ka ndërruar bravën e LDG-së, duam çelësin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja demokrate Albana Vokshi, e shoqëruar nga Edith Harxhi dhe Evi Kokalari kanë mbërritur pak çaste më parë në selinë blu, por e kanë gjetur derën e zyrës së LDG-së të mbyllur.

Vokshi ka thënë se derës i është ndërruar brava, ndërsa ka akuzuar për këtë kryetarin Lulzim Basha.

“Le t’i mbajë bravat”, u shpreh Vokshi, ndërsa Kokalari tha “Ne thjesht duam çelsin, të vazhdojmë mbledhjen”.

“Ky është në veprim i dhunshëm dhe jo qytetar. Kjo godinë i takon të gjithë demokratëve, ai s’mund të sillet si në shtëpinë e tij. Lulzim Basha të largohet një orë e më parë. Kanë ndërruar bravën pa asnjë njoftim. Ne në pamundësi për ta bërë mbledhjen këtu, do të ngjitemi në katin e dytë. Le të mbajë bravat, vullneti i sovranit do të realizohet, ne do të vazhdojmë mbledhjen se kemi shumë vendime”, deklaroi Vokshi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img