Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

Vodhi me armë argjendarinë në Vlorë, Gjykata merr vendimin për 18-vjeçarin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Vlorës ka vendosur masën “arrest me burg” për Martin Kapllanaj 18-vjeç, i cili tre ditë më parë grabiti një argjendari në Vlorë.

Bëhet me dije se seanca është zhvilluar me dyer të mbyllura, ndërsa gjyqi është mbajtur nga gjyqtarja Vjola Canaj që merret me çështjet e minorenëve.

Kujtojmë që më 29 prill, 18 vjeçari ka vjedhur me armë një argjendari në Vlorë, më pas me cantën me flori ka tentuar të largohet nga vendngjarja.

Falë reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë e mundur që 18 vjeçari, të kapej dhe prangosej nga shërbimet e Policisë, në lagjen “Isa Boletini”.

Në cilësinë e provës materiale policia ka sekuestruar bizhuteritë e vjedhura dhe armën e gjahut me të cilën kërcënoi pronaren e argjendarisë.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img