Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Vodhën në supermarketin italian, arrestohet vajza dhe nëna shqiptare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënë e bijë nga Shqipëria janë arrestuar nga karabinierët në Itali pasi janë kapur duke vjedhur në një supermarket në Imola.

Sipas mediave italiane 53 vjeçarja dhe vajza e saj 27 vjeçe kishin vjedhur nga supermarketi mallra me vlerë 150 euro. Në pamundësi për t’u ndaluar nga punëtorët ata thirrën në ndihmë karabinierët, të cilët kyen arrestimin e nënës dhe vajzës shiptare, si dhe të burriti i cili priste në makinë jashtë supermarketit.

Pas hetimeve, familjes shqiptare iu zbulua edhe objekte të tjera të vjedhura me vlerë 1500 euro.

Më shumë
spot_img
spot_img