Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Vodhen biznesin në Tiranë, autorët pasi morën 10 mln lekë bën këtë veprim për të humbur gjurmët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vidhet një biznes në autostradën Durrës-Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesine  sotëm rreth orës 05:45, tek një firmë private.

Sipas policisë, nga pjesa e pasme e saj, duke mos u diktuar nga rojet e sigurisë, kanë hyrë dy shtetas të pa identifikuar, të cilët kanë hapur kasafortën dhe në brendësi të cilës kanë marrë rreth 1.000.000 Lekë, (10 miljon leke te vjetra).

Pasi kanë marrë paratë, autorët kanë marrë  dhe sistemin e rregjistrimit të kamerave të sigurisë, për të humbur gjurmët dhe për të mos u idenfikuar nga pamjet filmike.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kësaj vepre penale. 

Më shumë

spot_img