Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Vodhën ar dhe para në disa banesa, arrestohen dy të rinjtë shqiptarë në Greqi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shtetas shqiptarë janë arerestuar nga Policia greke, pasi akuzohen për vjedhje banesash në zonën e Heraklion, Greqi.

Sipas punonjjësve të Policisë, pas këtyre vjedhjeve qëndrojnë dy të rinjtë shqiptarë, përkatësisht 25 dhe 27 vjeç. Ata kishin pikasur banesat për të kryer grabitjen, teksa pronarët ndodheshin në një dasmë.

Me arrestimin e tyre, policia zbardhi gjithsej pesë raste të vjedhjesh, 3 të kryera dhe dy të mbetura në tentativë.Të dy të rinjtë kanë vjedhur ar me vlerë rreth 11 mijë euro dhe një parash prej 500 eurosh.

Më shumë
spot_img
spot_img