Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Vodhën 20,000 euro nga shtëpia e fqinjes, hajdutët shqiptarë në itali ‘tradhëtohen’ nga gjurmët e këpucëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia në Alessandria të Italisë, pasi policia zbuloi se kishin vjedhur shtëpinë e fqinjes italiane.

Sipas raportimeve në mediat italiane, dy shqiptarët, identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije, kishin marrë një shtëpi me qira pranë vilës të cilën e kishin planifikuar për ta vjedhur.

Pronarja e shtëpisë tha se kur u afrua për të hapur derën dëgjoi zhurmë, por për shkak se ishte errësirë nuk mundi të dallonte personat që po kryenin vjedhjen. Ata kishin arritur të merrnin rreth 20,000 euro dhe bizhuteri të kushtueshme.

Por policia italiane, me të mbërritur në vendin e ngjarjes, vuri re disa gjurmë me baltë që të çonin nga shtëpia e vjedhur drejt banesës ngjitur ku ndodheshin dy shqiptarët. Pas bastisjes karabinierët arritën të gjejnë sendet e vjedhura ndërsa vunë në pranga shqiptarët.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img