Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Vlorë, kjo është pako e dyshuar eksploziv artizanal i lidhur me telefon (Ja ç’thotë policia)

spot_img

Lajme të ngjashëm

2a76035364e3f8e2fb50a9e5e462d155

Policia e Vlorës ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen e fundit pranë Pallatit të Kulturës.

Siç shihet në foto, pako e zezë e dyshuar eksploviz artizanal është gjetur pranë një makine, te lulishtja. Policia ka rrethuar zonën dhe ka ndaluar qarkullimin në këtë pjesë të lagjes.

Screenshot_67.jpg

Priten forcat xheniere për të bërë të mundur verifikimin dhe asgjësimin e pakos së dyshimtë.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak
 
Më datë 13.10.2020, rreth orës 18:42, në lagjen Pavarsia, Vlorë, në brendësi të një lulishteje është konstatuar një pako e dyshimtë.

Grupi hetimor me ekspertët përkatës po kryejnë veprimet e mëtejshme për zbulimin dhe përcaktimin e përbërjes së saj.

Shërbimet e policisë kanë marrë masa duke vendosur perimetrin e sigurisë.

Më shumë

spot_img