Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

VLORË/ “Genocidi” i dytë ndaj çamëve, hyn Vangjelis, mbetet jashtë “Dashi i Havasë”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas masakrës së çamëve në zonën e Filatit në mars të vitit 1945 ky është “genocidi” i dytë që u bëhet atyre.

“Genocidi” këtë herë është politik. Në Vlorë PD mori vetëm 3 deputetë ndërsa në listën e saj, si asnjëherë më parë kishte vendosur një grek dhe një çam.

I treti në listën e Vlorës ishte Vangjel Dule nga PBDNJ i cili arriti të futet në Kuvend ndërsa Dashamir Tahiri ose “Dashi i Havasë” siç i referohej Rama në ditët e fushatës elektorale mbeti jashtë pasi u rendit i pesti në listë.

Renditja e Dules dhe Tahirit në listën e PD-së, do të thoshte që çamët t’i çonin votat për minoritarët grekë dhe e anasjellta. Një absurd që tashmë dha këtë rezultat.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img