Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Vlorë, forcat xheniere bëjnë shpërthimin e komanduar të pakos që ishte lidhur me celular: Kishte 400 gr eksploziv

spot_img

Lajme të ngjashëm

88299674d9dfb165163670b0021deaef

Forcat Xheniere kanë shkuar rreth orës 21:30 në vendngjarje dhe kanë bërë shpërthimin e komanduar të pakos së dyshimtë që u gjend pranë Pallatit të Kulturës në Vlorë.

Fillimisht ata kanë nisur bllokimin e valëve në mënyrë që të shmangin ndonjë shpërthim të mundshëm dhe më pas do të bëjnë vlerësimin nëse bëhet fjalë ose jo për lëndë eksplozive.

Më herët u tha se pako e zezë te lulishtja në lagjen ‘Pavarësia’ ishte eksploziv artizanal i lidhur me telefon, dhe rezultoi se kishte 400 gr eksploziv.

Policia përpara shpërthimit bëri sekuestrimin e kamerave në ambientet rreth zonës, për të verifikuar personin që e ka lënë aty.  

Më shumë

spot_img