Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Vlora sërish ‘minë me sahat’, 5 raste të reja me COVID-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

eac0a23030eab6ea42718633c4acb19f

5 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar në 24 orët e fudnit në qytetin e Vlorës.

Burime thonë se 4 raste janë kontakte të të infekturit të djeshëm, ndërsa 1 ësgtë rast i ri që nuk dihet ku është infektuar.

Ditën e djeshme u konfirmua pozitiv me koronavirus një 40 vjeçar i cili ka punuar si bojaxhi në Himarë, ndërkohë që ka infektuar familjen e tij, ndërsa nuk dihte ende nëse janë infektuar edhe kontakte të tjera të tij.

Numri i të infektuarve në Vlorë ka shkuar në 6, ndërsa me fillimin e sezonit turistik bëhet gjithçka e më e vështirë për qytetin, që futet edhe njëherë në hartën e COVID-it.

Në vendin tonë deri më tani numri i të infektuarve është 1385 persona, mes të cilëve 35 kanë humbur jetën dhe 1001 janë shëruar.

Më shumë

spot_img