Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Vlora nën “pushtetin” e flakëve, Dritan Leli del vetë në terren: Situata po stabilizohet pas ndërhyrjes së helikopterëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej disa ditësh në Vlorë janë aktive disa vatra zjarri, që kanë djegur sipërfaqe të madhe me bimësi dhe po rrezikojnë edhe banesat e qytetarëve.

Kryebashkiaku Dritan Leli ka dalë vetë në terren mëngjesin e sotëm për të vëzhguar nga afër situatën, teksa njofton se ndërhyrja e helikopterëve ka filluar të stabilizojë gradualisht gjendjen e rënduar që përfshiu Karaburunin.

“Nga Dukati, po shohim këtë mëngjes një dritë shprese që njësoj si për natyrën vlen edhe për sakrificën e atyre dhjetëra djemëve të Zjarrëfikëses, Ushtrisë, përfaqësuesve të Zonave të Mbrojtura dhe Bashkisë Vlorë. Mbërritja e helikopterit të Forcave të Armatosura, për të ndërhyrë në fikjen e zjarreve nga ajri, ka filluar të stabilizojë gradualisht gjendjen e rënduar që përfshiu Karaburunin në ditët më të nxehta të korrikut”, shkruan Leli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img