Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vlora ndriçohet për festat e fundvitit, drita, fishekzjarre dhe muzikë (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb
Vlora ndriçohet për festat e fundvitit, drita, fishekzjarre dhe

Festat e fundvitit po afrojnë dhe qytetet njëri pas tjetrit po ndezin dritat e pemës.

6 dhjetori tashmë është bërë traditë që kjo datë shënon ndezjen e dritave në pemën e Krishtlindjeve. Qindra, mijëra drita janë ndezur njëkohësisht në Vlorë duke lajmëruar kështu ardhjen e festave të fundvitit. Në qendrën historike të qytetit të Vlorës, dritat janë ndezur në praninë e qindra qytetarëve vlonjatë por edhe të fëmijëve.

Kliko këtu për të parë videon

Me numërimin mbrapsht dhe me fishekzjarre është përcjellë urimi për festa të gëzuara edhe nga kryetari i bashkisë së Vlorës, Ermal Dredha. Atmosfera festive ka nisur edhe në qytetet e tjera të vendit, me sheshet që janë shndërruar në qendra argëtimi.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese