Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Vlora i kthehet normalitetit, qytetarët vërshojnë për xhiro në Lungomare (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

41bd4361eb1099c0a45ab78adc49277f

Vlonjatët duket se i janë rikthyer normalitetit dhe daljeve në mbrëmjen për xhiro në Lungomaren e qytetit.

Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme, me shpalljen e kësaj Bashkie zonë e gjelbërt për shkak të mungesës së rasteve pozitive me covid-19 prej javësh, vlonjatët i janë rikthyer jetës.

Familjarë me fëmijë, të moshuar e plot të rinj kanë vërshuar në Lungomare dhe mesa duket për ta sezoni veror tashmë ka nisur. Kujtojmë se, në Vlorë u shënuan vetëm 5 raste pozitive me koronavirus në muajin mars, prej të cilëve një humbi jetën.

PAMJE: VLORA NEWS

Më shumë

spot_img