Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Vlora e përballjes së “titanëve”: Socialisti Damian Gjiknuri bën boks, kreu i demokratëve Bujar Leskaj i aftë në mundje (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vlora, ishte një nga qarqet “e nxehta” në këto zgjedhje. Socialistët kërkonin të rikonfirmonin mandatet që kishin (gjë që e bën) dhe të merrnin mandatin e 9, kurse demokratët synonin fitore të madhe për të përmbysur atë që e quajnë “regjimi Rama”.

Por, në Vlorë kishte dhe një përballje tjetër; ishte ajo mes “boksierit” të majtë Damian Gjiknuri dhe “mundësit” të djathtë Bujar Leskaj.

Në përballjen politike arriti të fitonte i pari. Edhe pse jo objektivin maksimal, por ia doli.

Qyteti bregdetar që duhet të dallohej për sportin e notit, “zien” nga dy “tiatanë” të peshave të rënda. Në rrjetet sociale është publikuar një video e Damian Gjiknurit, teksa ky i fundit bokson thesin e palestrës.

Sa për Bujar Leskajn, video e tij duke bërë mundje në një lokal, e kohëve më parë është bërë virale. Megjithatë, në kuadër të “matjes së fuqive” të dy drejtuesve të politikë në Vlorë, po risjellim dhe videon e demokratit.

Më shumë


spot_img

spot_img