Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Vlonjatët sfidojnë temperaturat, kremtojnë Krishtlindjet në det

spot_img

Lajme të ngjashëm

1a5eff87ebb7254d48505b8abc06867d XL

Krishtlindja është një ndër ngjarjet më të rëndësishme për besimtarët e krishterë.

 

Në shumë vende të botës lindja e Krishtit festohet në temperatura të ulëta dhe me reshje dëbore.

Por çudia ndodhe këtë vit në Vlorë. Për kremtimin e Krishtlindjeve vlonjatët kanë sfiduar temperaturat e ulëta duke bërë banjo në det.

Një grup vlonjatësh kanë shkuar sot pranë detit dhe kanë notuar.

ii.png

Më shumë

spot_img